Харківська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 157 Харківської міської ради Харьківської області

 





Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання



Інформаційні бюлетені

 

МИСТЕЦТВО БУТИ БАТЬКАМИ

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

ДЛЯ БАТЬКІВ.

Бути батьками: важко це чи легко? Хто цьому навчає? Де цьому навчають? Як визначити, потрібна строгість чи м'якість, контроль чи свобода вибору? Діти ростуть, питання залишаються. Книги Ганни Кравцової із серії “МИСТЕЦТВО БУТИ БАТЬКАМИ” допоможуть вам відповісти на багато питань вже зараз.

Усі батьки прагнуть зробити все для того, щоб їхня дитина була здоровою, сильною, розумною. І, звісно, — найщасливішою. Та на цьому шляху постає безліч труднощів.

Іноді виявляється, що для вирішення того чи іншого питання просто бракує потрібної інформації.

Книги Ганни Кравцової із серії “МИСТЕЦТВО БУТИ БАТЬКАМИ”, спроможні допомогти батькам у вихованні малечі. Сподіваємося, що вони стануть для вас доброю знахідкою.

Ганна Кравцова – психолог, спеціаліст із дитячого консультування та терапії відносин між дітьми та батьками. Автор книг та фільмів про розвиток дитини.

Отже, перша книга, яку ми радимо вам прочитати, це «Неслухняні дітки, або Як навчитися розуміти свою дитину». ”Ця книжка звернена як домам, так і до татусів, навіть якщо в ній частіше зустрічається слово ”мама“. Простоце слово маляті легше вимовити першим…“.

Присвячена вона повсякденному спілкуванню з маленькою дитиною: від народження до шести років. У ній можна знайти прості та зрозумілі відповіді на типові питання батьків, з якими автор як дитячий психолог зустрічалася у своїй практиці.

А що робити, якщо малеча тупоче ніжками біля прилавка і вимагає: ”Купи”? Ця картина знайома більшості дорослих, а для деяких – справжня проблема. Тож порадьтеся з іншою книгою Ганни Кравцової: ”Мамо, купи! або Як ходити з дитиною по магазинах без сліз та істери“.За її допомогою ви зможете спробувати розібратись ”…з усією серйозністю, чого ж потребують діти, коли хочуть, щоб їм щось купили. Адже розібравшись, дорослі обов’язково зрозуміють дитину та навчать її виражати свої почуття, керувати своїми бажаннями й використовувати крамниці ”за призначенням“.

Щоб визначити, чи правильно ви виховуєте дитину, запропоновані цікаві психологічні тести”Як допомогти дитині навчитися…“. Дідусі та бабусі теж зможуть перевірити себе і подивитися, наскільки терплячими та дбайливими вони є.

Часто виникають ситуації, коли батькам і дітям доводиться нудьгувати, когось очікуючи, або довго їхати в машині чи на поїзді, або просто кудись іти відомою і тому нудною дорогою. Для того, щоб дитина витримала тягар очікування або подорожі, батькам часто доводиться купувати іграшки або щось «смачненьке»…. Але саме такий час, радить авторка, можна використати для жартівливих розмовних ігор, які будуть набагато кориснішими для розумового розвитку дитини. Приклади таких ігор-вправ ви знайдете у розділі ”Як навчити дитину виражати свої емоції та почуття“.

Багатьох батьків хвилює проблема дитячих ревнощів. Як вирішити проблему суперництва між братами та сестрами, не виділяючи улюбленців? Як зробити так, щоб у родині панували мир та гармонія?

Відповіді на ці питання, перевірені на практиці поради і рекомендації, реальні приклади з життя, в яких Ви можете впізнати себе, і ”розбір польотів“ – усе,

що допоможе Вам налагодити мир і гармонію в сім'ї, ви знайдете в книзі Г.М. Кравцової ”Мамо давай повернемо його лелеці! або Як допомогти дитині подружитися з братиком чи сестричкою“.

Чи можна бути хорошими батьками, зникаючи цілими днями на роботі? Робота для нас - це і фінансове благополуччя, і становище в суспільстві, і самореалізація. Так що ж робити? Як забезпечити гармонійний розвиток дитини, перебуваючи весь день поза домом? Чи можливо бути хорошими мамою і татом, активно творячи успішну кар'єру? Як поводитися, щоб вихід на роботу не став для дитини щоденним стресом? Як потрібно діяти, щоб син чи донька не відчували себе обділеними увагою батьків?

У книзі “Дитина і кар’єра, або Як бути гарними батьками, якщо ви цілий день на роботі” ви знайдете не тільки відповіді на ці питання, але і рекомендації, які допоможуть вам виростити щасливу дитину.

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ КУТОЧОК

Адаптація дитини до школи : [психодіагностичне дослідження ] / упоряд. С. Максименко. — К. : Мікрос-СВС, 2003. — 112 с.

Венгер Л. А. Домашняя школа /Л. А. Венгер, А. Л. Венгер. — М. : Знание, 1994. — 240 с.

Гриббэн, Триш Не в пижаме дело, или то, что действительно нужно Вашему малышу / Триш Гриббэн. — К. : ГРАНД, 1996. — 47 с.

Дитина в сім'ї / Упоряд. Т. Науменко. — К. : Ред. загальнопед. газ., 2005. — 128 с. — «Б-ка «Шк. світу»).

Ільїна Н. Ростити дочку. Як? / Н. Ільїна. — Х. : Основа, 2008. — 207 с.

Коваль И. Учимся мыслить : развивающие игры для детей от 4 до 9 лет : рекомендации для детских психологов и педагогов / И. Коваль; худ. Л. Г. Савченко. — Белгород : Клуб семейного досуга, 2007. — 356 с.

Кравцова, Г. М. Мамо, давай повернемо його лелеці! або Як допомогти дитині подружитися з братиком чи сестричкою / Г. Кравцова; іл. Т. А. Болотіна. — Х. : Торсинг Плюс, 2008. — 160 с. — (Мистецтво бути батьками).

Кравцова, Г. М. Неслухняні дітки, або Як навчитися розуміти свою дитину / Г. Кравцова; іл. Т. А. Болотіна. — Х. : Торсинг Плюс, 2008. —– 160 с. — (Мистецтво бути батьками).

Кравцова, Г. М. Мамо, купи! або Як ходити з дитиною по магазинах без сліз та істерик / Г. Кравцова; іл. Т. А. Болотіна. — Х. : Торсинг Плюс, 2008. — 160 с

(Мистецтво бути батьками).

Кравцова, Г. М. Дитина і кар’єра, або Як бути гарними батьками, якщо Ви цілий день на роботі / Г. М. Кравцова ; іл. Т. А. Болотіна. — Х. : Торсинг Плюс, 2008. — 160 с. — (Мистецтво бути батьками).

Мурашова Е. В. Ваш непонятный ребенок. Психологические проблемы детей / Е. В. Мурашова. — М. : Дрофа, 2002. — 416 с.

Настольная книга родителей / Авт.-сост. В. Солоухин. — Мн. : Вышейшая шк., 1991. — 302 с.

Тесты для детей 3-4 лет : учебн. пособие / О. Н. Земцова ; худ. И. Дорошенко, В. Лемко, Ю. Якунин. — М. : Махаон, 2008. — 112 с. : цв. ил. — (Умные книжки).

Увага дитини : психологічне дослідження / упоряд. С. Максименко. — К. : Главник, 2004. — 112 с.

Филипчук Г. Знаете ли вы своего ребенка? Книга для родителей / Г. Филипчук. — М. : Прогресс, 1989. — 400 с.

Хилтунен Е. Когда ребенок учит самого себя / Е. Хилтунен. – М. : Знание, 1999. — 160 с. (Педагогический факультет № 2).

Хилтунен Е. Школа для малышей / Е. Хилтунен. — М. : Знание, 1999. — 160 с. — (Педагогический факультет, №1).

Хорсанд Д. Ростити сина. Як? / Д. Хорсанд. — Х. : Основа, 2008. — 206 с.

СТАТТІ З ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ:

Александрова Т. Привилегия на слезы : [что такое жестокое обращение с детьми] /Т. Александрова // Родителям о детях. – 2000. – № 4. – С. 148-158.

Бим-Бад Б. Метафизика педагогики? Нет! Природа воспитания : [об ошибках воспитания] / Б. Бим-Бад // Семья и школа. – 2006. – № 8. – С. 10 - 11.

Войтенко Т. I. Стилі батьківського виховання / Т. I. Вой­тенко // Шкільна б-ка. — 2007. — № 12. — С. 142 – 147.

Ищенко Г. Г. Школа родительской грамотности : [психоло­гические знания - родителям] / Г. Г. Ищенко // Ищенко Г. Г. Ребенок и взрослый: педагогика взаимопонимания. — М., 2007. — С. 56 — 118.

Карбовская И. Готовимся к школе / И. Карбовская // Родителям о детях. — 2003. — № 4. — С. 72—92.

Косовский Г. Энурез и его лечение : [советы детского врача] / Г. Косовский // Родителям о детях. — 2000. — № 1. — С. 170-177.

Кульчицька О. I. Чому так затишно дитині з мамою і татом? О. I. Кульчицька // Обдарована дитина. — 2007. — № 1. — С. 50–52.

Масару Ибука. После трех уже поздно : [воспитание трехлетнего ребенка] / Масару Ибука // Родителям о детях. — 2000. — № 1. — С.3-77.

Мерзлякова О. Від 2 до 3 років: [виявлення домінантного типу пізнання, темперамент дитини] /О. Мерзлякова // Мерзлякова О. Iнтерактивнi заняття психолога з батьками. – К., 2008. – С. 30-38.

Мерзлякова О. Вікові етапи розвитку дитини /О. Мерзлякова // Мерзлякова О. Iнтерактивнi заняття психолога з батьками. – К., 2008. – С. 12 – 16.

Свердлова О. Диалоги о воспитании / О. Свердлова // Родителям о детях. – 2004. – № 4. – С.92-120.

Шихматова В. Баба Валя рассказывает : [искусство быть бабушкой] / В. Шихматова // Родителям о детях. – 2000. – № 1. - С.161-163.

БІБЛІОГРАФІЯ:

http://www.alldeti.com/ - цей ресурс створений для того, щоб кожен з батьків міг знайти відповіді на хвилюючі запитання і таким чином поліпшити процес дорослішання своїх дітей. На сайті будуть порушуватися питання виховання, охорони здоров'я, харчування дітей тощо.

http://babynet.ru/ - практикум для батьків

Сайт призначений для молодих батьків і для тих, хто тільки збирається ними стати. Ви знайдете відповіді на більшість питань, що хвилюють Вас з моменту планування вагітності і до моменту вступу дітей у доросле життя.

http://detky.in.ua/ - cайт “Наші діти” – вчимося бути батьками! Найкращий сайт для молодих батьків.

http://www.kid.ru/ - дитина - вагітність, пологи, діти і батьки. Планування дитини, вагітність і пологи, вибір пологового будинку, щомісячний календар вагітності, виховання дітей різного віку…

http://malishi.ru/ - статті, публікації про виховання і навчання дітей, ранній розвиток малечі. Ігри та іграшки дитини: від немовляти до школяра.

http://www.mamashkam.ru/ - сайт для батьків про дітей.

Матеріали для навчання дітей дошкільного та шкільного віку, здоров'я та розвитку дітей, сім'ї. Дітлахи, батьки, побут і дозвілля, корисні поради, дитячий довідник, форум, щоденники, конкурси, особистий кабінет – такі рубрики ви знайдете на цьому сайті.

http://www.nanya.ru/ - НЯНЯ. Головний сімейний портал країни. Все про дітей.

http://www.parenting.ru/ - мамам і татам про дітей. Все, що вам необхідно знати, щоб виростити і виховати свою дитину. Від підготовки до вагітності і до підліткових проблем.

http://www.solnet.ee/parents/ - щоденний пізнавально-розва­жальний портал для дітей, батьків та педагогів. Конкурси і вікторини, віртуальна школа для малюків, ігри і мультфільми, методики раннього навчання, консультації дитячих фахівців, сценарії свят, батьківський досвід, служба розсилки віртуальних листівок.

http://uti-puti.com.ua/ - Київський сімейний портал, створений з метою щирої турботи про благополуччя Вашої родини.