МО вчителів розвивальних дисциплін

(трудового навчання, образотворчого та музичного мистецтва, етики, фізичної культури, предмета Захист Вітчизни).

Педагог має побдати про те, щоб якомога більше органів чуття - око, вухо, голос, відчуття м'язових рухів і навіть, якщо можливо, нюх і смак узяли участь в акті запамятовування. За такого дружнього сприяння всіх органів в акті засвоєння ви переможете наймінливішу пам'ять.
К.Д. Ушинський

Саме такого принципу дотримуються вчителі школи. А де, як не на уроках трудового навчання, його можна реалізувати сповна! Адже, саме тут можна подивитися волокна тканин під мікроскопом, дізнатися, що в'язання гачком зародилось на території Аравії й переконатися, що кухня не завжди пекельна.

/Files/photogallery/ТРУД1.jpg /Files/photogallery/Фото0130.jpg

Трудове навчання у школі викладають Коваленко Тетяна Федорівна та Острівний Станіслав Пилипович.

/Files/photogallery/ТРУД3.jpg

Коваленко Тетяна Федорівна - вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель. Закінчила Київський інститут легкої промисловості за спеціальністю "Технологія швейних виробів". Крім трудового навчання викладає також економіку у нашій школі. Тому, Тетяна Федорівна не лише вчить наших дівчаток й хлопців шити та в'язати, але й робити це якомога вигідніше з економічної точки зору. ЇЇ учні є неодноразовими призерами ІІ (районного) етапу учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Острівний Станіслав Пилипович - вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель. Учні Станіслава Пилиповича неодноразово посідали призові місця у Всеукраїнських олімпіадах з трудового навчання. У 2010 році учень 11-А класу Синюков Вячеслав посів 1-ше місце на ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання та 3-тє місце на ІІІ (обласному) естапі Всеукраїнської олімпіади. 2012/2013 навчального року призерами районного етапу Всеукраїнської олімпіади стали учні Шаповалов Максим(3 місце, 9 клас) та Лебідь Микита (1 місце, 11 клас).

Образотворче мистецтво викладає вчитель першої кваліфікаційної к

атегорії - Мартиненко Людмила Петрівна. На своїх уроках вона

використовує методи продуктивного навчання, ігрові технології, метод емпатії (перевтілення), коли учням пропонується уявити себе то кошенятком, то квіточкою. Тому учні Людмили Петрівни - творчі особистості, здатні запропонувати нестандартні рішення та дбати про навколишнє середовище.

Викладач музичного мистецтва - Лужна Олена Олександрівна, спеціаліст другої кваліфікаційної категорії. Учасник районного етапу конкурсу "Учитель року-2013".

Фізичну культуру у школі викладають Дорофєєєв Олександр Олександрович, вчитель вищої категорії, старший учитель, Петренко Лілія Андріївна, вчитель першої категорії, Ребров Олександр Сергійович, спеціаліст.

Учні ХЗОШ неодноразово ставали призерами районних змагань з баскетболу, футболу, легкої атлетики, шахів.

Предмет "Захист Вітчизни" у школі викладають:
Івлєв Джон Іванович - спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель. Закінчив Архангельський державний педагогічний інститут ім. М. В. Ломоносова за спеціальністю «Історія», Рязанське військове училище за спеціальністю «Кулеметник» .

Полякова Тетяна Миколаївна -спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель.

Торяник Діна Михайлівна - спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель.

Традиційною стала співпраця вчителів фізичної культури та предмета "Захист Вітчизни". Проводяться свята на день Збройних сил України, день захисника Вітчизни, предметні декади.