Правова освіта

/Files/images/права реб.jpegПрава дитини.

Незважаючи на те що ти ще дитина, ти все одно людина, яка має права.         Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим.

Конвенція є досить складним документом, тому ми коротко розповімо тобі про твої права:

- ти маєш право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього цінного дару!

- ти маєш право на піклування і занепокоєння. Це означає , що твої батьки повинні піклуватися про тебе , дбати про твої інтересах;
- ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки , а якщо їх у тебе немає , то держава ;
- ти маєш право на розваги. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру , в якому повинні також ставитися вистави для дітей ;
- ти маєш право на освіту. Хочеш ти того чи ні , але ти повинен ходити до школи.Якщо ти хочеш стати відомою людиною , то ти обов'язково повинен навчатися !
- ти маєш право на медичну допомогу. Якщо ти поранився , то ти можеш звернутися до лікаря , який тобі допоможе!
- ти маєш право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі , читати твої листи . Ніхто не може говорити тобі погані слова , принижувати тебе ;
- ти маєш право висловлювати свою точку зору , але вона не повинна ображати інших людей.
- Пам'ятай , що ти людина , ніхто не може тебе кривдити , бити , жорстоко і несправедливо звертатися з тобою , примушувати працювати на дорослих.

Якщо ти став жертвою подібної поведінки, ти можеш звернутися за допомогою до міліції.