Радимо прочитати

"Тільки знання є результатом наших надбань, які ми здобуваємо самі"

(Я.Колас)

Книжкові новинки

Дитячі енциклопедії

Природа. Екологія. – Харків: Фоліо, 2008. – 315с. – ( Дитяча енциклопедія).

У цій книжці йтиметься про те, як саме закони екології працюють усередині живої природи, у взаєминах людини з природою, про те, що можна і потрібно, а що небезпечно робити в нашому спільному великому домі, що зветься Землею.

Загадки історії:Для дітей середнього шкільного віку/авт.-упоряд Г.Є.Єрмановська.-Харків:Основа,2011.-318с.

Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтесь, як часто ми вважаємо вигадкою те, що має під собою реальну основу, або ж навпаки - сприймаємо як факт легенди,що існували з давніх давен.

20 письменників сучасної України

Збірка, що присвячена 20-ій річниці незалежності України, презентує творчість представників сучасного українського письменства, чиї імена уже давно відомі широкій читацькій аудиторії.

Віталій Коротич."Цілком особисто".     "Цілком особисто" - добірка вибраних листів відомого шістдесятника В.Коротича до публіциста Дмитра Кременя  Ця книга - запрошення до спільних роздумів про шляхи подальшого розвитку нашого життя, про історію та сучасність, національну та світову культуру, політику.

В книге серии "Современная ЖЗЛ Харьковщины" публикуются очерки о почетных гражданах города Харькова: Бершове С.И., Гуровом Ю.А., Залюбовском И.И., Колывановой С.И., Кроленко Ю.Я., Овечкине А.Л., Осташенко С.М., Реусове В.А. Читатель узнает, как эти инициативные люди добивались успеха, через какие трудности прошли на пути к всеобщему признанию.

Сказки большой семьи.

Книга об'єднує казки чотирнадцяти національностей, що проживають на території України - українців, росіян, білорусів, поляків, угорців, євреїв, молдаван, румун, болгар, гагаузів, кримських татар, греків, словаків і німців.

Головний герой книжки Котигорошко подорожує Україною з метою знайти скарб для суспільного щастя. Він зустрічається з однолітками різних національностей, які йому допомагають, підтримують порадою або добрим словом, розповідають про звичаї свого народу.

Звиняцковский В.Я., Олейников А.А., Филенко О.Н. Страноведение. Путешествие по Руси и России во времени, пространстве и языке. К.: Киевская Русь, 2010. – 256с.: илл.

Книга представляет собой первую попытку дать учащимся Украины систематические сведения по русской культуре, истории русского языка и российского государства. Она рассказывает о месте русского языка среди языков мира и об этапах его развития. О том, как складывалась современная страна – Россия, русский национальный характер и менталитет. Об особенностях русского национального быта и о том, какие исторические факторы повлияли на его развитие.

Конюшенко П.В. Великая Отечественная война 1941 – 1945. Память 9 мая. – Харьков, 2010 – 239с., ил.

Эта книга посвящена 65 – летию победы в Великой Отечественной войне 1941–1945гг. Читатель может познакомиться с уникальными архивными материалами: оперативными сводками Генштаба Красной Армии, донесениями фронтов, директивами Ставки Верховного Главнокомандования, сообщениями Совинформбюро и другими документами.

« Эхо памяти» (сборник ученических стихотворений, рассказов, творческих проектов о Великой Отечественной войне 1941 -1945гг. )

Сборник ученических стихотворений, рассказов, творческих проектов о Великой Отечественной войне « Эхо памяти» - это подарок к 65 – летию Победы ветеранам, которые с оружием в руках защищали нашу Родину. Авторы обращаются к своим сверстникам, к их сердцам с призывом: « Свято берегите, уважайте свободу, которую отстояли в неравной схватке с врагом ветераны Великой Отечественной войны, помните о них – людях, которые нуждаются в вашей поддержке и заботе».

СЛОВНИКИ

ОЛІМПІЙСЬКЕ СУЗІР’Я УКРАЇНИ

Бубка С.Н., Булатова М.М.
Олімпійське сузір'я України: Тренери

Видання пропонує екскурс в історію досягнень українських спортсменів і тренерів в олімпійському спорті, починаючи з 1952 року. У книзі подано відомості про історію олімпійських видів спорту, створення відповідних федерацій в україні та їх керівників, і, насамперед, довідкову інформацію про українських тренерів, які вивели своїх учнів на олімпійський п'єдестал.

Бубка С.Н., Булатова М.М.
Ігри, що підкорили світ

У навчальному посібнику подано інформацію про історію Олімпійських ігор, становлення та розвиток сучасного олімпійського руху, основні принципи, значущість олімпізму для суспільства та кожної людини. Книга знайомить з олімпійськими видами спорту та досягненнями атлетів світу й України в Олімпійських іграх.

Булатова М.М.
Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях

Енциклопедія пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського руху, головні віхи його розвитку та сьогодення через систему запитань та відповідей.
Книга складається з 5 частин.
Частина I містить широкий довідковий матеріал з історії Олімпійських ігор Стародавньої Греції.
У частині II висвітлені питання відродження Олімпійських ігор, створення Міжнародного олімпійського комітету.
У частині III представлено інформацію про олімпійські символи та церемонії.
Частина IV присвячена олімпійським видам спорту, видатним спортсменам-чемпіонам Олімпійських ігор.
Частина V містить інформацію про участь українських спортсменів у міжнародному олімпійському русі.

Булатова М.М.
Твій олімпійський путівник

Єрмолова В.М.
Олімпійська освіта: теорія і практика

У посібнику розглянуто історичні та теоретико-методичні засади інтеграції олімпійської освіти в навчально-виховний процес школярів.
Подано практичний матеріал з олімпійської освіти, який може бути використаний у навчальній та позакласній роботі в загальноосвітніх навчальних закладах.