МО вчителів гуманітарних дисциплін

(української мови та літератури, російської мови та світової літератури).

Кафедра укр. мови

Мова - душа кожної національності, її святощі,її найцінніший скарб.В мові наша стара й нова культура,ознака нашого національного визнання…І поки живе мова -житиме й народ, як національність.Не стане мови - не стане й національності: вона геть розпорошиться поміж дужчим народом…
Василь Липківський, митрополит Київський і Всієї України

Голова методичного об'єднання - Бавикіна Валентина Андріївна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, "старший учитель". Нагороджена грамотами управління освіти Орджонікідзевської районної в місті Харкові ради за якісну підготовку учнів до ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури та за підготовку переможців Малої академії наук України з української літератури.

Приходько Вікторія Володимирівна - вчитель вищої кваліфікаційної категорії, "старший учитель". Нагороджена грамотами управління освіти Орджонікід
зевської районної в місті Харкові ради за якісну підготовку учнів до ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, з, а перемогу в номінації «Вчитель-дослідник» районного конкурсу «Освіта-2002», грамотою Головного управління освіти і науки ХОДА за підготовку переможця ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Має дипломи І та ІІІ ступенів Харківської обласної вистаки-ярмарку педагогічниї ідей. Розробила дистанційний курс з української літератури для учнів 6-го класу.

Ляшенко Людмила Миколаївна - вчитель другої кваліфікаційної категорії. Учні Людмили Миколаївни успішно беруть участь у Всеукраїнській українознавчій грі "Соняшник": Ломако Анастасія та Міненко Карина - ІІ місце регіонального рівня, Васильєв Валерій - ІІІ місце (2010 р.).
Кафедра укр. мови
Шапаренко Тетяна Миколаївна - вчитель першої кваліфікаційної категорії. У 2010-2011 н.р. Учениця Тетяни Миколаївни Скляренко Карина (5-Б кл.) посіла ІІІ місце на ІІ етапі міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка.

Романюк Наталія Віталіївна - вчитель вищої кваліфікаційної категорії, "старший учитель". Учні, яких навчає Наталія Віталіївна, успішно беруть участь у різноманітних конкурсах: Конкурс творчих робіт «Ідея соборності України: творчість Т. Г. Шевченка; народ, суспільство, держава, родина. Минуле, сучасне і майбутнє» - Сокольцов Андрій (І місце), Рибас Яна (ІІІ місце); Міжнародний конкурс ім. П.Яцика - Помазан Алла (ІV місце) у 2010 році.

Російську мову та світову літературу у навчальному закладі викладають:

Івахненко Антоніна Серафимівна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання "учитель-методист".

Луганська Лариса Олексіївна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії.

Трубарова Тетяна Олександрівна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання "старший учитель".

Учні нашої школи беруть активну участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах з російської мови та літератури.  Одним з найбільш популярних є "Русский медвежонок - языкознание для всех", організатором якого виступає Центр дополнительного образования для детей "Одаренный школьник",  місто Кіров,  наукове керівництво здійснює Институт лингвистики Российского государственного гуманитарного университета, місто Москва. Конкурс проводиться з 2000 року, поряд із українськими школярами у ньому беруть участь учні з Казахстану, Латвії, Молдови, Киргизстану, Узбекистану, Ізраїлю, Японії, США тощо.

Другий рік поспіль проводиться конкурс з російської мови "Лукоморье", в якому беруть участь учні 2-11 класів.

НАПРЯМКИ РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ:

/Files/photogallery/SPM_A0175.jpg
навчально-виховний процес;