Шкільна акція "Живи, книго!"

«Читання – ось найкраще навчання!» ( О.С.Пушкін )

Щороку з 1 жовтня стартує шкільна акція "Живи, книго!" Що потрібно зробити кожному учню в першу чергу? Це дотримуватися "Єдиних вимог щодо використання і збереження підручників".

1. Підручники бібліотечні чи власні повинні бути обгорнутими.

2. При одержанні підручників з бібліотеки, переглянути їх і про виявлені дефекти повідомити бібліотекаря.

3. У кожному підручнику має бути закладка.

4. Книгу потрібно підписати, вказавши прізвище, клас, навчальний рік.

5. Втрачений або сильно пошкоджений підручник замінюється таким же або іншою книгою рівною за вартістю. (Оцінку книги проводить бібліотекар).

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРОСТИХ ПРАВИЛ ПОВОДЖЕННЯ З КНИГОЮ:

- не читайте під час їжі;

- не загинайте сторінки, використовуйте закладку;

- не робіть у книзі ніяких поміток;

- не перегинайте книгу ;

- зберігайте книги у спеціальних шафах чи поличках

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ"Я ПІД ЧАС ЧИТАННЯ КНИГ

- не читайте лежачи;

- не можна читати при недостатньому освітленні;

- світло повинно падати на книгу зліва або зверху;

- тримай книгу від очей не ближче 30 см;

- давай відпочинок очам на 10 хв. через кожні 30 хвилин читання

Наша школа –є постійним учасником шкільної акції «Живи,книго!» Між класами запроваджено змагання на краще збереження підручників.

Постійно діючи книжкові виставки нових надходжень підручників та художньої літератури.

Кожен рік наша школа бере участь у акції «Живи, книго!» Ця акція спрямована на формування в учнів інформаційної культури та культури читання, поліпшення роботи щодо виховання бережливого ставлення до книги.

Завданнями акції є:

-підвищення інтересу учнів до книги як джерела знань , скарбниці культурних надбань , розвиток навичок роботи з книгою впродовж усього життя ;

- виховання бережливого і відповідального ставлення до підручників , художньої , науково – популярної та іншої літератури , поваги до праці людей , які їх створюють ; -сприяння поповненню бібліотечного фонду шкільної бібліотеки;

У цьому навчальному році розпочалася шкільна акція « Живи,книго!», яка триватиме до 20 квітня 2015 року.

Відповідно до умов участі в акції « Живи,книго!» у школі розроблено план заходів,  згідно з яким у кожному класі обрано пости бережливих , що разом з класним керівником контролюють стан підручників. Результати перевірки заносяться до екрану збереження підручників. Між класами запроваджено змагання на краще збереження навчальної книги . Члени бібліотечного активу визначають кращих , допомагають відстаючим тримати в порядку підручники , виставляють оцінку за їх стан. Організовано роботу по залученню дітей до ремонту книг. З метою поліпшення роботи щодо збереження книг були оформлені виставки : « Для допитливих », « Книга вчить , як на світі жить », « Зупинись на хвилинку , подивись на новинку ».  Були проведені бесіди: «Твій друг - книга» «Як книга приходить до людей », «Щоб книжки довше жили » ". Для учнів старших класів будуть проведені інформаційно – пізнавальні години « Моя золота полиця».

Оргкомітетом спільно з бібліотечним активом з метою бережливого ставлення до навчальної книги проведено рейд – перевірку стану підручників За результатами рейду-перевірки оргкомітет визначив переможцем 2-В клас(класний керівник Терентьєва І.С.).Усі учні 2-В класу дуже бережливо ставляться до шкільних підручників. Результати рейду-перевірки підручників:

1місце - 2-В,1-А,1-В,1-Б

2місце - 3-В,5-В

3місце - 8-В,10А

Було виявлено такі результати стану підручників по школі: більшість учнів школи утримують свої підручники в належному вигляді, обгорнуті, із закладками. У ході перевірки було також з’ясовано, що деякі учні не мають закладок, а підручники потребують ремонту, також є ще учні, які мають не обгорнуті підручники.

1.Оголосити подяку учням  2-В, 1-А, 1-В, 1-Б, 3-В, 5-В. 8-В, 10-А класів за краще збереження підручників.

2.Класним керівникам систематично проводити пояснювальну роботу серед учнів щодо бережного ставлення до підручників.

У бібліотеці працює "Книжчина лікарня"

Проводиться робота із залучення дітей до ремонту книг.У бібліотеці діє "Бюро добрих послуг",де учні ремонтують книги.

Відбулося чергове засідання книжчиної лікарні.

Це учні 3-В класу показують,як правильно лікувати книгу

(класний керівник Юхименко І.В.)